ul. Generała Bema 23
(89) 762 16 50

Wędrówka przez kolejne światy literackie z DKK dla dorosłych

20240209 Dkk 02 Min

Piątkowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dorosłych w restauracji „Stodoła” możemy zaliczyć do wyjątkowych z uwagi na frekwencję oraz intensywną dyskusję na temat treści dwóch różnych, lecz równie interesujących lektur: „Maria Skłodowska-Curie. Geniusz i siła miłości” autorstwa Magdaleny Niedźwiedzkiej oraz „Dzieci ze schowka” Ryū Murakami.

Pierwsza książka, biografia Marii Skłodowskiej-Curie, wywołała mieszane uczucia wśród uczestników. Licząc na pogłębioną analizę życia i dokonań naukowych tej wybitnej postaci, czytelnicy zostali zaskoczeni przewagą opisu życia osobistego i skandali, co niektórych nie do końca zadowoliło. Jednakże, niektórzy zauważyli, że takie podejście pozwoliło lepiej poznać ludzką stronę Marii, choć z nieco innej perspektywy niż oczekiwali.

Natomiast „Dzieci ze schowka” okazały się lekturą, która wstrząsnęła emocjonalnie wieloma uczestnikami. Opis brutalnego i pełnego przemocy świata, przedstawiony w tej książce, wywołał dyskusję na temat trudnych tematów, jakie podejmuje literatura współczesna. Pomimo wstrząsającej tematyki, czytelnicy zauważyli głębię przedstawionych postaci oraz intrygującą fabułę, która prowadziła ich przez strony książki aż do zaskakującego zakończenia.

Po kilkugodzinnej dyskusji i wymianie opinii, uczestnicy opuścili Restaurację z nowymi spostrzeżeniami i refleksjami na temat przeczytanych książek, gotowi na kolejne spotkanie klubu.

Loga projektu - Dyskusyjnego Klubu Książki

Partnerzy

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich
Program Rozwoju Bibliotek
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Instytut Książki
Dyskusyjny Klub Książki
Biblioteka Narodowa