18 listopada naszą Bibliotekę odwiedziła klasa I „C” ze Szkoły Podstawowej nr 7 im. Józefa Wybickiego w Bartoszycach. Spotkanie dotyczyło jesieni oraz zjawisk związanych z tą porą roku.
W trakcie wizyty uczniowie rozmawiali o tym, co pojawia się jesienią: o liściach opadających z drzew, warzywach i owocach zbieranych z pól i sadów, grzybach rosnących w lasach, ptakach odlatujących do cieplejszych stref, zwierzętach gromadzących zapasy przed zimą oraz przetworach przygotowywanych w domach. W programie znalazło się również wspólne czytanie wiersza Jana Brzechwy „Katar”. Po rozmowie pierwszoklasiści uczestniczyli w części plastycznej. Każdy uczeń stworzył własną interpretację „Pani Jesieni”. Powstałe prace ukazywały różne spojrzenia na tę porę roku.
Mamy nadzieję, że klasa I „C” odwiedzi nas ponownie. Zapraszamy!





























