ul. Generała Bema 23
(89) 762 16 50

Ostanie wpisy - strona: 3

Dąb Bartosz w konkursie „Drzewo Roku 2026” – wspólna inicjatywa mieszkańców

Miejska Biblioteka Publiczna w Bartoszycach aktywnie włącza się w promocję udziału Dębu Bartosza w ogólnopolskim konkursie „Drzewo Roku 2026”. To wyjątkowe drzewo od lat stanowi jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli naszego miasta, budząc zainteresowanie zarówno mieszkańców, jak i odwiedzających Bartoszyce.

Czytaj dalej Dąb Bartosz w konkursie „Drzewo Roku 2026” – wspólna inicjatywa mieszkańców

Spotkanie autorskie z Leszkiem Żebrowskim

25 maja 2026 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bartoszycach odbyło się spotkanie autorskie z Leszkiem Żebrowskim – historykiem, publicystą oraz badaczem dziejów polskiego podziemia niepodległościowego. Wydarzenie zgromadziło licznych miłośników historii, zainteresowanych tematyką walk o niepodległość oraz losami Żołnierzy Wyklętych.

Czytaj dalej Spotkanie autorskie z Leszkiem Żebrowskim

Klub Czytelniczy „Jeżyki” z Przedszkola Publicznego nr 2

22 maja naszą Bibliotekę odwiedził Klub Czytelniczy „Jeżyki” z Przedszkola Publicznego nr 2. Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Paszporty Czytelnictwa 2026” i po raz kolejny udowodniło, że książki potrafią nie tylko rozwijać wyobraźnię, ale także integrować i inspirować najmłodszych czytelników.

Czytaj dalej Klub Czytelniczy „Jeżyki” z Przedszkola Publicznego nr 2

„Myszki” z Przedszkola Publicznego nr 6

26 maja naszą Bibliotekę odwiedził Klub Czytelniczy „Myszki” z Przedszkola Publicznego nr 6, biorąc udział w kolejnym spotkaniu realizowanym w ramach projektu „Paszporty Czytelnictwa 2026”. Mali czytelnicy przybyli do nas w ramach akcji „Czytanie łączy świat”, aby wspólnie odkrywać tajemnice Rzeczypospolitej Polskiej oraz poznać najważniejsze symbole narodowe.

Czytaj dalej „Myszki” z Przedszkola Publicznego nr 6

„Nasza wielka – czeska – świąteczna ucieczka” – spotkanie Klubu Podróżnika

25 maja 2026 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bartoszycach odbyło się kolejne spotkanie Klubu Podróżnika. Tym razem uczestnicy mieli okazję wyruszyć w niezwykłą podróż po Czechach za sprawą Katarzyny Arciszewskiej-Tomczak, która zaprezentowała prelekcję pt. „Nasza wielka – czeska – świąteczna ucieczka”.

Czytaj dalej „Nasza wielka – czeska – świąteczna ucieczka” – spotkanie Klubu Podróżnika

Partnerzy

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich
Program Rozwoju Bibliotek
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Instytut Książki
Dyskusyjny Klub Książki
Biblioteka Narodowa