ul. Generała Bema 23
(89) 762 16 50

Oławskie cuda i amerykańskie moralizmy – powakacyjne spotkanie DKK

dkk230928-03-min

Podczas pierwszego powakacyjnego spotkania naszego klubu książki DKK dla dorosłych mieliśmy okazję omówić dwie książki: „Kult” autorstwa Łukasza Orbitowskiego oraz „Małe kobietki” napisane przez Louise May Alcott.

Najwięcej emocji i dyskusji wywołała książka „Kult” autorstwa Łukasza Orbitowskiego. Ta niezwykła opowieść o wydarzeniach w Oławie, które stają się pretekstem do głębszych refleksji nad ludzką naturą i egzystencją, wzbudziła nasze zainteresowanie. Obserwowanie cudów z perspektywy lokalnego dziwaka o dobrym sercu pozwoliło nam zanurzyć się w arcyciekawy mikroświat tego małego miasteczka. Książka ta skłoniła nas do refleksji nad samymi sobą, naszymi wartościami i relacjami międzyludzkimi, zamiast koncentrować się wyłącznie na światach nadprzyrodzonych. To lektura, która zachęca do myślenia i analizy, a także prowokuje do dyskusji.

Natomiast „Małe kobietki”, to klasyka literatury amerykańskiej XIX wieku, skierowana głównie do nastolatek i młodych kobiet, których spraw i problemów powieść dotyczy. Jednak jej nazbyt moralizatorski charakter nie przypadł klubowiczom do gustu. Powieść miała swoje lepsze i gorsze momenty, potrafiła wciągnąć, jak i zniechęcić od dalszego czytania.

Spotkanie to było nie tylko okazją do wymiany opinii na temat przeczytanych książek, ale także do budowania wspólnoty i podtrzymywania naszej miłości do literatury. Cieszymy się, że mogliśmy to przeżyć razem, i już nie możemy doczekać się kolejnych spotkań.

Do zobaczenia na naszym następnym spotkaniu!

Partnerzy

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich
Program Rozwoju Bibliotek
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Instytut Książki
Dyskusyjny Klub Książki
Biblioteka Narodowa