ul. Generała Bema 23
(89) 762 16 50

Niezapomniane spotkanie z Jolantą Litwin-Sarzyńską w ramach Kulturalnych Czwartków

MG 2282 min

Majowe spotkanie z cyklu „Kulturalne Czwartki” przygotowywane przez Katarzynę Baska oraz Telewizję Kablową Bart-Sat miało wyjątkowy, pełen emocji charakter. Wieczór wypełniły muzyka, wspomnienia i atmosfera, która na długo pozostanie w pamięci uczestników.

Gościem spotkania była Jolanta Litwin-Sarzyńska, artystka o niezwykłej charyzmie i scenicznej energii, która od pierwszych chwil porwała publiczność. Jej interpretacje utworów – pełne emocji, wrażliwości i ekspresji – przywoływały wspomnienia, budziły refleksje i wzruszenia, a momentami wywoływały uśmiech i nostalgię.

Artystka, znana ze swojej fascynacji twórczością Janis Joplin, zaprezentowała program, w którym nie zabrakło odniesień do wolności, buntu, samotności i potrzeby zrozumienia – tematów uniwersalnych i wciąż aktualnych. Publiczność reagowała bardzo żywo, nagradzając każdy występ szczerymi brawami i ogromnym zaangażowaniem.

Nie zabrakło także lokalnych akcentów i wspomnień, które dla wielu uczestników stały się sentymentalną podróżą do dawnych lat i miejsc bliskich bartoszyckiej społeczności.

Całość wydarzenia odbyła się w gościnnych progach Miejska Biblioteka Publiczna w Bartoszycach, która po raz kolejny udowodniła, że jest miejscem żywej kultury, spotkań i dialogu.

Wieczór został również zarejestrowany przez Telewizję Kablową Bart-Sat Bartoszyce, dzięki czemu widzowie będą mogli przeżyć te emocje jeszcze raz podczas emisji powtórki w telewizji.

Partnerzy

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich
Program Rozwoju Bibliotek
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Instytut Książki
Dyskusyjny Klub Książki
Biblioteka Narodowa