24 kwietnia nasza Biblioteka zamieniła się w prawdziwą scenę teatralną, a wszystko za sprawą premiery spektaklu „Brzydkie kaczątko” w wykonaniu grupy Jeżyki z Przedszkola Publicznego nr 2 w Bartoszycach.
To wydarzenie na długo pozostanie w naszej pamięci jako pełne emocji, radości i dziecięcej autentyczności.
Pod czujnym okiem reżyserek – Urszuli Kaczyńskiej i Pauli Gower – mali aktorzy przygotowali niezwykle poruszającą, a zarazem wartościową interpretację klasycznej baśni Hansa Christiana Andersena „Brzydkie kaczątko”. Historia o akceptacji, poszukiwaniu własnej tożsamości oraz odkrywaniu piękna ukrytego w każdym z nas wybrzmiała na scenie w sposób szczery i pełen uroku.
Spektakl spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem licznie zgromadzonej w Sali Konferencyjnej publiczności. Mali aktorzy zachwycili widzów swoją naturalnością, zaangażowaniem i ogromem pracy, jaki włożyli w przygotowanie przedstawienia. Każda scena była dowodem na to, że sztuka – nawet w wykonaniu najmłodszych – potrafi nie tylko bawić, ale i wzruszać oraz skłaniać do refleksji.
Dziękujemy wszystkim, którzy tego dnia byli z nami i wspierali naszych aktorów swoją obecnością i brawami. To był naprawdę magiczny czas. Już teraz z niecierpliwością czekamy na kolejny występ Jeżyków w naszej Bibliotece.
Zadanie realizowane w ramach programu Kultura Dostępna dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury.




























