22 maja naszą Bibliotekę odwiedził Klub Czytelniczy „Jeżyki” z Przedszkola Publicznego nr 2. Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Paszporty Czytelnictwa 2026” i po raz kolejny udowodniło, że książki potrafią nie tylko rozwijać wyobraźnię, ale także integrować i inspirować najmłodszych czytelników.
Motywem przewodnim spotkania było hasło „Czytanie łączy świat”, a inspiracją do wspólnych działań stała się pełna humoru i kolorów książka „O Wilku, który chciał zmienić kolor” autorstwa Orianne Lallemand. Klubowicze z ogromnym zainteresowaniem śledziły przygody Wilka, poznając przy okazji ważne wartości związane z akceptacją siebie, różnorodnością i odkrywaniem własnej wyjątkowości. Po wspólnej lekturze klubowicze wzięli udział w aktywizującym czytaniu książki Hervé Tulleta pt. „Kolory”. Nie zabrakło ruchu, zabawy i kreatywnych działań, które wywołały mnóstwo radości i uśmiechu. Mali uczestnicy chętnie angażowali się w kolejne zadania, odkrywając świat barw poprzez zabawę i literaturę.
Na zakończenie spotkania „Jeżyki” wykonały kolorowe prace plastyczne inspirowane historią poznanego wilka. Powstały niezwykle pomysłowe i pełne wyobraźni dzieła, które były pięknym podsumowaniem wspólnie spędzonego czasu.
To było bardzo radosne i twórcze spotkanie! Dziękujemy Klubowi Czytelniczemu „Jeżyki” za odwiedziny i już teraz czekamy na kolejne wspólne czytelnicze przygody.
Projekt „Paszporty Czytelnictwa 2026. Czytanie łączy świat” został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.














































